Core Set - Jedi2013.09.09. 15:34, SenkifiaSenki
Core Set - Jedik
A Star Wars LCG alapdobozában igazából négy frakció mutatkozott be, és miután már hárommal végeztem (a semlegeseket nem számítva), eljutottam az utolsó olyan szövetséghez, ami hét objektívát tudhat magáénak. Gondolom nem túl nehéz kitalálni, hogy ez alkalommal a Jedik lesznek terítéken.
A Hero's Journey
Az első Jedi objektíva máris két erőforrással bír, de csak négyes sebzéskapacitása van, ami igen kevés annak fényében, hogy más képessége nincs is a lapnak. Cserébe jó command lapokat kapunk általa.
Itt is van példának okáért Luke Skywalker, akit négy erőforrásból játékba is tudunk hozni, van két egység-sebzése, és egy robbantása, ami az edge megnyerése esetén akár kettő is lehet. Ha mindez nem lenne elég, Luke rendelkezik a Targeted Strike képességgel, így azok az ellenfelek sincsenek biztonságban, akik nem vesznek részt a csatában. Ezen felül az ellenfél köre kezdetén levehetünk róla egy fókusz jelzőt, így amíg nem csatoljuk hozzá az Erőt, mind támadás mind védekezés ügyében számíthatunk az ifjú Jedire. Ebben a pakkban kapunk egy fénykardot is, amit egy Erő használó vagy Erő érzékeny karakterhez lehet csatolni, akik ezáltal egy egység-sebzés és egy robbantás ikonnal gyarapodnak. A Trust Your Feelings lapot is egy karakterhez csatolhatjuk, és ha akcióként teszünk rá egy fókusz jelzőt, akkor a csatolt karakterről levehetünk egyet. A Twi'lek lojalista igazi töltelék lap, olcsó, de könnyen hal, viszont ha nyerjük az Edge battle-t akkor az egység-sebzés mellett egy fókuszt is kioszt az ellenfél egységei között, ami bizony nem rossz dolog. Végül, de nem utolsó sorban a Jediknek a Dagobah Training Grounds fog extra erőforrásokat biztosítani a játék folyamán.
Azt hiszem Luke és a fénykard miatt ez az objektíva alapválasztás lesz minden játékosnak, aki Jedikkel próbálja megvédeni a galaxist az Erő sötét oldalától.
In You Must Go
Egy erőforrás és öt seb elviselése alapnak mondható, ráadásul van egy képessége is, miszerint minden körben az első enhancement lap költségét csökkenti egyel, ami bizony nagy segítség tud lenni.
Yoda nélkül elképzelni sem tudok egy Jedi paklit (na jó, el tudok, de akkor is…). Három erőforrás nem is sok, ahogy az sem, hogy csak két sebet képes elviselni, így ajánlott rá nagyon vigyázni. Harci ikonjai között csak a taktikára számíthatunk, az egység-sebzés és a robbanás már csak egy megnyert Edge-battle után jár. Viszont minden Yodához csatolt lap további fehér hátterű egység-sebzés és robbanás ikonokat biztosít, ami egy-két lap után igen nagy harcossá teszi az öreg Jedit. Ezen felül Yoda öt Erő ikonnal is bír, ami azt jelenti, hogy segítségével könnyen a Világos oldalra billenthetjük az Erő egyensúlyát. A Believer in the Old Ways egység csak két erőforrás, ráadásul két sebet is bír, és harci ikonokból is van neki kettő, noha a robbantáshoz egy sikeres Edge is szükségünk lesz. Az Erő használó karaktereket felruházhatjuk a Shii-Cho harci stílussal, aminek a hatására az egység-sebzés erejüket megoszthatják több célpont között. A Counter-stroke lappal egy kijátszott esemény lap hatását tehetjük semmissé, ha van egy erőforrásunk, hogy ki tudjuk játszani. Az ötödik lap itt is a már ismert Dagobah Training Grounds.
Mint mondottam, a részemről Yoda miatt az In You Must Go jó eséllyel része lesz a Jedi alapú paklinak, de talán nem vagyok ezzel egyedül.
Forgotten Heroes
Az Elfeledett hősök objaktíva hozza a szokásos öt sebpontnyi kapacitást és a körönkénti egy erőforrást. Ezen felül egy lapot is húzhatunk minden kijátszott Erő használó egység után, és mondanom sem kell, hogy az mindig jó, ha sok lap van a kezünkben.
Ahogy azt sejteni lehet, ebben a pakkban Obi-Wan Kenobit kapjuk meg, ha ki tudjuk gazdálkodni a kijátszásához szükséges öt erőforrást. Ha ez sikerül, akkor a harcban egy egység-sebzés és egy taktikai ikonnal biztosan számíthatunk, de egy megnyert Edge-battle után egy robbanás és további egy taktikai ikonnal gyarapodhatunk. Ráadásul ha Kenobi részt vesz a csatába, az ellenfélnek ez első lapját felfedve kell az Edge-be tennie. Azért az öreg Ben Kenobira sem árt vigyázni, mert a három sebpontja hamar el tud fogyni. Természetesen ő is igen sok, szám szerint négy Erő ikonnal bír, amivel igen komoly hatása lehet az Erő egyensúlyra. Obi-Wan védjegye a Jedi elmetrükk is megtalálható a command lapok között, amivel egy, vagy ha ez erő a világos oldal felé mutat, akkor akár két fókuszt tehetünk egy választott karakterre vagy lényre. A Jedi in Hiding nem túl drága, de igen erős harci lap, csak könnyen elpusztulhat, de Erő használó, szóval ha ez Elfeledett hősök objektíva játékban van, akkor húzhatunk egy lapot, miután kijátszottuk. Az ingyenes Our Most Desperate Hour eseménnyel egy pajzsot tehetünk egy karakterre, akkor is, ha már van rajta pajzsjelző. Úgy tudom, jelenleg ez az egyetlen lap amivel akár két pajzsot is generálhatunk egy lapra, ráadásul erőforrás költése nélkül. Végül egy sors kártya, a Heat of Battle, amivel egy sebet oszthatunk egy harcoló egységnek.
Úgy vélem ha valaki a régi filmtrilógia kedvelője, és Jedi paklit gondol ki magának, akkor Obi-Wan miatt biztosan beteszi ezt az objektívát, ráadásként még a többi lap is igen hasznos tud lenni, szóval racionálisabb szempontból is jó választás.
A Journey to Dagobah
Csak Jedi frakcióban hozható, ad két erőforrást, de négy seb után elpusztul. A képessége miatt, amint leesik, kikereshetünk egy másik objektívát, és be is rakhatjuk ennek a helyére.
A Vörös ötös a kevés Jedi járművek egyike, ám igen ütőképes darab. Három erőforrásba kerül, és két sebpontja van. Ugyanakkor ha egy ütközet során támadunk vele, akkor kioszt három robbanást, ami nem kis fegyvertény, ráadásul Elite, így minden körünk elején két fókuszt vehetünk le róla. Az X-szárnyúhoz dukál egy R2-D2 is, ami nem kerül erőforrásba, de képes adni egyet. Itt is kapunk egy, már ismert Twi'lek lojalistát. Esemény kártyáink egy Double Strike lappal gyarapodnak, melynek segítségével egy olyan karakterről vehetünk le egy fókuszt, aki épp az imént támadott, tehát jó esetben majd újfent támadhatunk az illetővel. A végére itt is egy sors kártya maradt, mégpedig a Target of Opportunity, amivel a megtámadott objektívát rombolhajtuk.
A A Journey to Dagobah szerintem nagyon jó választás, különösen, ha néhány járművet is szeretnénk a sok Jedi közé besuvasztani.
The Secret of Yavin 4
Egy erőforrást ad, de hat sebet bír, ezen felül még olyan képessége is van, hogy ha az ellenfél egy másik objektíva ellen intézne támadást, akkor ezt az objektívát kell megtámadnia helyette.
Ez a pakk erősen a védelemre van kihegyezve. Ezt a célt szolgálja szegény C-3PO akit feláldozhatunk, hogy semlegesítsük általa egy kijátszott esemény kártya hatását. A béke őrzői két erőforrásba kerülnek, de bírnak két sebet, emellet képesek egy egység-sebzést is okozni, ha miénk az Edge. Ezen felül amikor harcba küldjük őket, akkor egy pajzs jelzőt is kioszthatunk általuk, végül, de nem utolsó sorban pedig képesek átvállalni a karaktereket ért sérüléseket. Szintén a védekezés része a Lightsaber Deflection esemény kártya amivel egy nem jármű egységre helyezett sebből egyet egy másik választott egységre pattint át. A végére most is egy Twist of Fate sorskártya maradt, hogy meg tudjuk bolondítani az Edge-battle-t.
A The Secret of Yavin 4 az egyik leguniverzálisabban használható objektíva, ha meg akarjuk védeni az Erő öreg és fiatal bajnokait, akkor ez lehet az alapja.
Last Minute Rescue
Az egy erőforrás és öt sebponton felül ez az objektíva minden frissítési fázisban levesz egy sebpontot egy választott egységről, aminek a hasznosságát nem is kell részleteznem.
Kezdésnek itt is a Redemption mint második Jedi jármű. Öt erőforrás, és négy seb kell az elpusztításához. Harcban a két egység-sebzésében biztosak lehetünk, míg a két robbantásához meg kell nyernünk az Edge-battle-t. A képessége is igen hasznos, még ha körönként csak egyszer is használható, ugyanis ha egy karakter meghal, akkor a dobott lapok helyett visszakerül a játékos kezébe. Hasonlóan meglepő hatásra képes a Return of the Jedi eseménylap ami három erőforrásért egy Erő használót hoz játékba a dobott lapok közül, míg a Force Rejuvenation esemény egy baráti karakterről távolítja el az összes jelzőt és minden hozzá csatolt lapot. A Corellian Engineer egység nem az a harcra termett lap, de ha mégis csatába küldjük, akkor képes egy pajzsot kiosztani valakinek. Végezetül még egy esemény lap, a Emergency Repair amit csak a saját körünkben játszhatunk ki, de hatására egy választott objektíváról leszedhetünk minden sérülést.
A Last Minute Rescue nem egy közkedvelt Jedi objektíva, pedig a command lapjainak szinte mindig jó hasznát fogjuk venni.
Jedi Training
Öt sebet képes elviselni, és az egy erőforráson felül egy Erő ikont is ad, amikor az Erő sötét és világos oldala egymásnak feszül.
Ez az objektíva kettő, már ismerős egységgel gyarapítja a készletünket. Az egyik az Erő használó Jedi in Hiding, míg a másik az Erőre érzékeny Believer in the Old Ways. Eseményből is kettőt kapunk, úgy mint a Jedi elmetükköt, és az It Binds All Things lap, amivel a legfelső dobott lapot vehetjük vissza, illetve a legfelső kettőt, ha az Erő a mi oldalunkon van. És hogy az Erő a világos oldal javára billenjen, bevethetünk egy emlékművet, ami az objektívához hasonlatos módon egy extra Erő ikont ad a részünkre, amikor a világos és sötét oldal egyensúlya a tét.
Ez szintén nem a legerősebb objektíva, nincs is tele impozáns karakterekkel, de ha az a célunk, hogy az Erő lehetőleg a világos oldalnak kedvezzen, akkor ezekkel a lapokkal igen sokat tehetünk az ügy érdekében.
Mindent összevetve a Jedikkel önmagában nem egyszerű nyerő paklit összerakni, hiszen nem rendelkeznek túl sok olyan egységgel, ami komoly veszélyt jelentene az ellenfél objektíváira. Persze az Erőt könnyen a saját oldalukon tudják tartani, így több idő, és több támadási lehetőség marad, hogy a Jedi lovagok győzelmet arassanak.
|