Edge of Darkness – Gazemberek és a söpredék2014.02.04. 10:58, SenkifiaSenki
Edge of Darkness – Gazemberek és a söpredék
Mint ahogy azt a korábbi cikkben is írtam, az Edge of Darkness kiegészítő azt a két frakciót erősítette, amelyek az alapdobozban csak bemutatkozó szerepet töltöttek be. A Csempészek és kémek bemutatása után lássuk, hogy a kiegészítő mit tartogat a Sötét oldalt szolgáló Gazembereket és söpredéket tömörítő frakció számára. Természetesen ők is hét különféle objektívával gyarapodtak, és így már nagyon jó kis paklikat építhetünk telerámolva fejvadászokkal, rabszolga kereskedőkkel és a galaxis legnagyobb gengsztereivel.
Hive of Scum and Villainy
Az objektíva egy erőforrást ad, és öt sérülést képes elviselni. A képessége miatt azon egységek, akik ezt az objektívát támadják, veszítenek egy egység-sebzés ikont.
A szettben nem mást találunk, mint Greedo-t a fejvadászt, aki nem is rendelkezik olyan rossz értékekkel, hiszen három sebpontja is van, de csak akkor lesz hatékony, ha megnyerjük vele a kezdeményt, ugyanis a két egység-sebzés és az egy robbanás harci ikonjait csak abban az esetben tudja használni. Mitöbb egy kényszerített reakció miatt, ha elveszítjük az Edge-battle-t, és ez az egység részt vesz a csatában, akkor azonnal kap egy sérülést. A hátrányai miatt aránylag olcsó, lévén csak két erőforrásunkba kerül Greedo kijátszása. A szett tartalmaz még két Paid Informant egységet, akik szintén két erőforrásba kerülnek, két sebpontjuk van, és egy fekete egység-sebzés valamint egy fehér robbanás ikonnal tudnak részt venni a csatában. A három egység mellé kapunk egy Bounty enhancement lapot, amit az ellenfél egy lényéhez csatolhatunk, és ha a lap a következő frissítési fázisban még mindig a lényen van, akkor bizony fogságba ejthetjük. Egyetlen hátulütője, hogy ha egy Edge battle-t három vagy több Erő ikonnal elveszítünk, akkor az ellenfél megszabadulhat a Bounty laptól. A végére egy Captured eseménykártya maradt, aminek a kijátszása ugyan három erőforrást követel, és csak a saját körünkben van rá lehetőség, cserébe azonnal fogságba ejthetjük az ellenfél egyik játékban lévő egységét.
A Hive of Scum and Villainy nem rossz objektíva, de mint az később látszani fog, akad a kiegészítőben sokkalta jobb választás is. Minden esetre ha szeretnénk arra koncentrálni, hogy az ellenfél lapjait csapdába ejtsük, akkor nem egy rossz választás.
Jabba's Reach
Ugyancsak egy erőforrással szolgál, és ötös sebzéskapacitása van, viszont amennyi lapot tartunk fogva ezen objektíva alatt, annyival növekszik kezünkben tartható lapok száma (reserve value).
Talán nem meglepő, hogy ez az objektíva tartalmazza a hatalmasságos Jabba the Hutt-ot. Jabba játékba hívása nem olcsó, hiszen öt erőforrásba kerül, három sebe van, harc során pedig két taktikai ikonjára számíthatunk, és nagy előnye, hogy nem lehet célpontja ellenséges esemény kártyáknak. Jabba képessége pedig maga a főnyeremény, ugyanis akcióként tehetünk rá egy fókuszt, hogy ezért a kezünkből játékba hozzunk egy olyan egységet vagy enhancement lapot, aminek a kijátszási költsége kettő vagy kevesebb. Természetesen Jabba nem marad testőrség nélkül, hiszen a szettben egy Gamorrean Guard is helyet kapott, aki egy erőforrás árán mindkét sebpontjával és egyetlen egység-sebzés ikonjával kész szolgálni. Az egységek közül utoljára maradt a Jabba's Pleasure Barge ami három erőforrásunkba kerül, de kettes sebzéskapacitása van, valamint egy fekete és egy fehér robbanás harci ikonja. A bárka nagy előnye, hogy Elit, így kettesével szabadul meg a fókusz jelzőktől, és képes a konfliktus fázis elején magára vállalni egy saját karakteren lévő fókusz jelzőt. A Prized Possession enhancement lapból erőforrást nyerhetünk, míg a Reversal of Fate eseménykártyával az edge battle során lerakott, de még fel nem fedett kártyáinkat megcserélhetjük az ellenféllel, és így kerül kidolgozásra az edge battle eredménye. Ezért az aljas trükkért csupán egy erőforrást kell áldoznunk.
A Jabba's Reach szerintem egy igen jól használható objektíva, és ha sikerül hatékonyan elfogni az ellenfél lapjait, akkor csakhamar igen sok lapból garázálkodhatunk.
The Tatooine Crash
Noha ez az objektíva is csak egy erőforrást ad, az átlagtól több, hat sebzés után semmisül csak meg, ráadásul a képessége miatt, minden frissítés fázisban egy ellenfél paklijából a legfelső lapot fogolyként ehhez az objektívához lehet csatolni.
Az objektíva egy homokkúszót és két jawa egységet ad a paklinkhoz. A Sandcrawler három erőforrásba kerül, de van három sebpontja, két egység-sebzés ikonja, és ha csatába küldjük, akkor egy pajzsot is kioszthat. A képességét mindenképp végre kell hajtanunk, így amikor a homokkúszó kikerül a játékból, minden karakter és droid egységre kell egy fókusz jelzőt tennünk. A Jawa Scavenger egységek ingyen játékba hozhatóak, ennek megfelelően nem túl erősek, csak egy sebpontjuk, és egyetlen fehér taktika ikonjuk van, ráadásul, ha elveszítjük az edge-bettle-t, akkor vissza kell vennünk őket a kezünkbe. A szettben van még egy Utinni! esemény is, ami két erőforrás megfizetésével játszható ki, és egy ellenséges enhancement lapot képes fogságba ejteni. Végezetül egy régi ismerős, a Twist of Fate sorskártya, amivel az edge-battle lapjait dobathatjuk el, hogy aztán újra megküzdhessünk a kezdemény megszerzéséért.
A The Tatooine Crash szerintem nagyon hangulatos, és nagyon jól használható objektíva. Ha akarunk néhány Jawa-t a paklinkba, akkor kötelező választás.
The Shadow of Nar Shaddaa
Az objektíva öt sebet bír, egy erőforrást termel. Két fókusz jelzőt kell vállalnunk az objektívára, hogy a képességét kihasználva egy támadó egységre egy fókuszt helyezve kivonjuk az a harcból.
A szett három egységet tartalmaz. Egy Assassin Droidot, ami négy erőforrásét játszható ki. Ez bizony nem kevés, de az egység két sebponttal, két egység-sebzés ikonnal, valamint azzal a képességgel harcol, hogy amint elpusztít egy ellenséges egységet, azonnal levehetünk róla egy fókuszt. Ez bizony elég hasznos leehet, amikor az ellenfél számos, ám kevés életponttal rendelkező egységgel harcol. A másik két egység egy-egy Aqualish Thug. Ők három erőforrásunkba kerülnek, és csak egy sebpontjuk van, harci ikonok terén pedig egy fekete egység-sebzés és egy fehér robbanással erősítik csapatainkat. A képessége miatt viszont megéri a kicsit soknak tűnő kijátszási költségét, ugyanis amikor egy Aqualish Thug játékba kerül, az ellenfeleidnek ki kell osztania két sebet az objektívái között. A szettben egy Spice Visions eseményt is találunk, amivel megakadályozhatjuk, hogy egy lényünkre vagy karakterünkre fókusz jelző kerüljön, bár ennek az az ára, hogy a fókusz helyett sebet kapunk. Végezetül itt is találkozunk az új, Protection sors kártyával, aminek segítségével egy egység vagy objektíva pajzs jelzőt kaphat.
A The Shadow of Nar Shaddaa nem rossz objektíva, de az aránylag költséges egységei miatt nem árt gondoskodnunk arról, hogy elegendő erőforrás álljon rendelkezésre a játék folyamán.
Carbonite Transport
Ez az objektíva is egy erőforrást ad, és öt sebe van. A képessége igen hasznos, mert a segítségével a fogva tartott kártyákat tudjuk egyik objektíva alól a másik alá rámolni.
Az objektívához tartozik a Slave I hajó, ami ugyan öt erőforrásba kerül, de van három sebe, és egy egység-sebzés valamint két robbantás harci ikonja, amikhez további robbantásokat kap minden egyes olyan objektíva után, ami alatt van fogvatartott kártya. A pakk másik egysége egy Traitorous Wing Guard, ami csupán egy erőforrást igényel, sebe is csak egy van, és a harcban is csak egy darab egység-sebzéssel tud részt venni, hacsak nincs egy objektívánk, ami fogva tart egy lapot, mert ebben az esetben egy robbanást is képes okozni. Ebben a pakkban is akad egy Prized Possession ami hasznos erőforrás termelő lap, ahogy a Tractor Beam is hasznos esemény lap, hiszen két erőforrás árán egy jármű egységünkről egy fókusz jelzőt átmozgathatunk egy másik járműre, ám ez utóbbinak olcsóbbnak kell lenni, mint az amiről levettük a jelzőt. Végezetül egy régi ismerős, a Target of Opportunity sorskártya, amivel a megtámadott objektívára oszthatunk egy extra sérülést.
A Carbonite Transport kifejezetten erős objektíva, ha arra erősítünk, hogy nagy pusztítást végezzünk az ellenfél objektívái között. Bár szerintem a Sötét oldalnak inkább a defenzív stratégia a kifizetődőbb.
Trandoshan Terror
Ezen objektíva is ötös sebzéskapacitással bír, és egyéb képesség hiányában csupán annyi előnye van, hogy két erőforrással szolgál.
A szettben egy másik neves fejvadászt találunk, Bossk négy erőforrás elköltésével hívható játékba, három sebe van, négy harci ikonja, két fekete egység-sebzés és két fehér robbanás felosztásban. Ez már alapból nem rossz, de miután kijátszottuk, dönthetünk úgy, hogy két fókusz jelzőt helyezünk a fejvadászra, hogy egy kimerült ellenséges egységet fogságba ejtsünk. Ha ezen akcióval egy Wookiee egységet sikerült elfognunk, akkor ráadásként húzhatunk két lapot is. Boosk mellé jár még két Trandoshan Hunter egység is, akik két erőforrásunkba kerülnek, két sebük van, valamint egy fekete és egy fehér egység-sebzés ikonjuk. Amikor a Trandoshan vadászok a csata során leadják a támadásaikat, akkor olyan wookiee-kat is támadhatnak akik nem is vesznek részt a csatában. Ez a szett is tartalmaz egy Bounty lapot, amit az ellenfél egységéhez csatolhatunk, hogy később fogságba ejthessük. Végül pedig egy Heat of Battle sorskártya segít extra sebeket okozni még a harc kibontakozása előtt.
A Trandoshan Terror leginkább a wookiee paklik ellen tud elképesztő dolgokat művelni, de egy agresszívebb játékstílusban is nagyon jó hasznát vehetjük.
Feeding the Pit
Ez az objektíva is két erőforrással kényezteti a játékost, sőt az öt sebpontja mellett még egy képességgel is fel van ruházva. Akcióként egy itt fogvatartott kártyát eldobhatunk, hogy ezért cserébe az objektíváról levehessünk egy sérülést, és még egy lapot is húzhatunk. Megkötés, hogy ezt az objektívát csak a Gazemberek és söpredék frakció esetén tehetjük a paklinkba.
Mi sem természetesebb, mint az, hogy ebben a szettben kapott helyet a The Almighty Sarlacc, amit egy Tatooine objektívához csatolhatunk egy erőforrás elköltése után. A hatalmas Sarlacc megsebezheti a csatolt objektívát, hogy ezért levehessünk róla egy fókusz jelzőt. A pakkban találkozunk még Bib Fortunával, aki három erőforrásba kerül, de egymaga képes ugyanennyit adni is. Hátulütője lehet egy ilyen szintű kimerítésnek, hogy ha egyéb okból kifolyólag egy negyedik fókusz is kerül rá, akkor azonnal meghal függetlenül attól, hogy három sebpontja is van. Egy másik egység a Krayt Dragon, ami nem kevesebb mint öt erőforrásba kerül, cserébe egy ötös sebzéskapacitással rendelkező vadállatot kapunk, ami két fekete robbanás ikon mellett két fekete és két fehér egység-sebzés ikonnal is rendelkezik. Noha enhancement lapot nem lehet hozzá csatolni önmagában is jelentős harci erőt képvisel. A szett harmadik egysége a már ismert két sebpontos Gamorrean Guard, aki egy sebet tud kiosztani a csata során. Végül a már szintén ismerős Spice Visions esemény, amivel sebek árán megúszhatjuk, hogy fókusz kerüljön egy egységünkre.
A Feeding the Pit szerintem nagyon jó szolgálatot tehet amennyiben kicsit nagyobb kijátszási költséggel rendelkező lapokból állítunk össze paklit, és harcban sem elhanyagolható erőt képviselnek az egységei.
Összességében elmondható, hogy a Gazemberek és a Söpredék frakció is legalább olyan szinten erősödik az Edge of Darkness-nek köszönhetően mint amilyen szinten a Csempészek és Kémek. A fenti hét objektíva kiszélesíti a lehetőségeket, ha az ember ezen frakcióval szeretne játszani, egyaránt összeállíthatunk támadó jellegű paklit, de erősíthatjük a fejvadászok kedvelt foglyulejtős vonalát is.
|