Between the Shadows – Jedi frakció2016.01.20. 20:17, TK421 & SenkifiaSenki
Between the Shadows – Jedi frakció
Végre eljutottam odáig, hogy a Star Wars LCG-hez is írjak egy új cikket. Idő közben ezen a fronton is jelentős fejlődés történt, hiszen egy teljes ciklus és két deluxe kiegészítő is megjelent, azonban én maradnék a megjelenések szerinti sorrendnél. Így a következő kiadvány a Between the Shadows kiegészítő és annak is a Jedi frakcióba tartozó lapjai.
A Hero’ Trial
Ez az objective ötös sebzéskapacitással rendelkezik és egy erőforrást nyerhetünk ki belőle. A képességét pedig akcióként lehet használni arra, hogy az összecsapás fázis során is kijátszhassunk egy enhancement kártyát a kezünkből.
A szett első lapja Luke Skywalker, akit négy erőforrásból, három sebponttal hozhatunk játékba. Az ifjú Jedi két egység-sebzés és egy robbantás harci ikonja mellé további egy robbantás jár, ha sikerül megnyernünk a kezdeményt. Akcióként eldobhatunk egy a Lukehoz csatolt enhancement lapot, hogy megszabadulhassunk egy fókusz jelzőtől. A reakciója pedig akkor aktiválódik, amikor egy enhancement lapot csatolunk hozzá. Ilyenkor egy sérülést okozhatunk egy választott ellenséges egységnek. Mindkét képességet egy körben csak egyetlen alkalommal tudjuk használni. Az egységek közül a második egy Speeder Bike, amit mindössze két erőforrásból játékba tudunk hozni és ugyanennyi sebpontja van. A lap igazi erőssége a két taktikai harci ikon, amelyek ráadásul fekete színűek. A lap alapból ad egyet az Edge értékünkhöz, viszont a képességét minden esetben használnunk kell, ezért amikor elveszítjük a kezdeményért vívott csatát és ez az egység részvevője a harcnak, akkor bizony el kell pusztítanunk! A következő lap egy olyan enhancement, ami már a megjelenés óta váratott magára és ez nem más, mint Luke fénykardja. Ezért a kiváló fegyverért csak egyetlen erőforrást kell áldoznunk és egy Force User vagy egy Force Sensitive egységhez tudjuk csatolni, aki ennek hatására egy fekete és egy fehér egység-sebzés harci ikonnal lesz gazdagabb. A Luke’s Lightsaber egy akció képességgel is rendelkezik, aminek hatására egy Jedi erőforrás árán a dobott lapok közül is hozzá tudjuk csatolni Luke Skywalkerhez. A következő lap szintén egy enhancement, ám az I Am a Jedi lapért már két erőforrást kell áldoznunk, hogy egy Force User egységhez csatolhassuk! A lapból X mennyiségű erőforrást nyerhetünk, az X pedig megegyezik az egységen lévő enhancement lapok számával. A szett utolsó lapja egy jól ismert sors kártya, mégpedig a Heat of Battle, amely két Erő ikonnal járul a kezdeményért folytatott harchoz és egy sebet is kioszthat az ellenfél egy választott egységének.
Az A Hero’ Trial objective nem a legütősebb darabja a kiegészítőnek, azonban a fénykardnak és Luke Skywalkernek köszönhetően szerintem számtalan pakli összeállításban lesz helye.
The Master's Domain
Bár ez az objective csak négy sebet képes elviselni, ellenben az erőforrás értékét egy X jelöli, aminek az értéke a szövegmező alapján az általunk irányított Jedi objective-ek számával egyenlő.
Ebben a csomagban az első lény Yoda, akinek immár ez a harmadik változa lesz a játékban. Yoda kijátszása három erőforrást igényel, és a három sebpontja mellé öt Erő ikon párosul. A harci ikonok terén csupán egy egység-sebzéssel és egy robbanással büszkélkedhet. Természetesen Yoda Elit egységnek számít, így a frissítés során két fókusz jelzőt is levehet magáról. A képessége miatt minden általunk irányított Jedi objective után kap egy fehér taktiaki harci ikont. A szett másik egysége egy Bogwing, amit erőforrás nélkül is kijátszhatunk, a sebzéskapacítása megegyezik az általunk irányított jedi objective-ek számával, és bár alapból nincs harci ikonja, ha három vagy több Jedi objectivünk van, akkor kap egy fekete egység-sebzés ikont. A szettben egy enhance lapot is találunk, ami nem más, mint a Yoda's Hut, amit két erőforrás árán csatolhatunk a játékterünkhöz és egy erőforrást nyerhetünk ki belőle a későbbiek folyamán. A képességét akkor tudjuk kihasználni, ha három vagy több Jedi objective áll az irányításunk alatt, ilyenkor ez a lap két Erő ikonnal járul hozzá az Erő küzdelemhez. A szett utolsó előtti lapja a Lightsaber Deflection esemény, amit szintén ingyen játszhatunk ki megszakításként, amikor egy barátságos nem-jármű egység sérülést szenvedne el. A lap hatására a sérülések közül egyet egy másik kiválasztott egységre oszthatunk. Itt csendben megjegyzem, hogy ennek a választott egységnek már nem szükséges barátinak lennie. Ebben a szettben is az utolsó egy sors kártya, mégpedig a The Jedi's Resolve, ami két Erő ikonnal segít minket a kezdeményért folytatott harcunkban és a hatására, ha ebben a csatában egy egyedi Jedi egység is harcol, akkor az Erő egyensúlyát a Világos oldalra fordíthatjuk és ebben a körben kimarad az Erő fázis.
A The Master's Domain az egyik legerősebb Jedi szett ebben a deluxe csomagban, ami persze nem túl nagy baj, hiszen az Jedi frakcióra meglehetősen ráfért már egy kis erősítés. Biztos vagyok benne, hogy gyakran fogok vele találkozni a Jedi paklikban.
Following Fate
Ez a Jedi objective a szokásosnak mondható értékekkel rendelkezik, hiszen ötös sebzéskapacitása van és egy erőforrást biztosít. A képessége akkor működik, ha legalább három Jedi objective van az irányításunk alatt és ezen még egyetlen seb sincs. Ha mindezek teljesülnek, akkor az ellenfélnek minden esemény kártyát egy erőforrással drágábban kell kijátszania.
Ebben a szettben rátalálunk Obi-Wan Kenobiból is a harmadik változatra, amelyet öt erőforrás árán tudunk játékba hozni, négy Erő ikonnal és három sebponttal. Harci ikonok terén mindegyik fajtából birtokol egy feketét, és ha sikerül a kezdeményt is megnyernünk, akkor taktikai ikonból egy továbbit is használhat. Természetesen Kenobi elitnek számít, így ő is két fókuszt vehet le magáról a frissítés során. A képességét pedig akkor tudjuk használni megszakításként, amikor egy általunk irányított Force User egység elpusztul vagy feláldozzuk. Ilyenkor elpusztíthatunk az ellenféltől egy olyan egységet, amely nem azonos frakcióba tartozik, mint az őt irányító játékos Affiliation kártyája. A szett másik egysége is egyedi, hiszen nem másról van szó, mint R2-D2 droidról, akit költségek nélkül ki tudunk játszani. Csak egyetlen sebpontja van, és képességekkel sem büszkélkedhet, azonban az általa biztosított egy erőforrás rendkívül hasznos lehet. Mivel a Jedi frakcióban elég ritkaság számba mennek a fénykardok, így külön öröm, hogy ebben a szettben egy Obi-Wan's Lightsaber enhance lapot is találunk. Egy erőforrásért csakis egy Force User kezébe adhatjuk, aki ennek hatására minden alkalommal amikor csatába vezényeljük kioszthat egy pajzsot a résztvevő egységek vagy a védelmezett objective között. Ha a fegyver Obi-Wan Kenobi kezébe kerül, akkor ő megkapja a védelmező képességet is. Egy Noble Sacrifice esemény lapot is kapunk ezzel az objective-vel, amit egy erőforrásért játszhatunk ki, amennyiben legalább három Jedi objectiv áll az irányításunk alatt. A lap képessége egy akcióba kerül és fel kell áldoznunk hozzá egy Force User egységet, cserébe három fókuszt tehetünk egy választott ellenséges egységre, így jó időre meg tudunk tőle szabadulni. A csomag utolsó lapja a jól ismert Target of Opportunity, ami két Erő ikonnal erősíti a kezdeményért folytatott harcunkat, és ha támadók vagyunk, akkor a lerohant objective-be is bele sebez egyet.
Összességében a Following Fate nem egy rossz választás, viszont első sorban csak Jedi környezetben tudjuk igazán kihasználni a képességeit, igaz ott meglehetősen hasznos része lesz a paklinknak.
Journey Through the Swamp
A Dogobah mocsarait idéző objective öt sebponttal büszkélkedhet, miközben egy erőforrással gazdagítja a játékost. A képessége reakcióként használható, amikor magát az objectivet felfedjük. Ilyenkor a paklinkból kikereshetünk egy Creature kártyát, aminek a nyomtatott kijátszási költsége három vagy kevesebb és egyből játékba is tesszük. Persze ezek után meg kell kevernünk a paklit!
Az objective képességét tekintve nem kell csodálkoznunk, hogy a szett két egysége is egy Jubba Bird, amit egyetlen erőforrásból játékba tudunk hozni és bár nincs harci ikonja és sebpontja is csupán egy akad, mégis két Erő ikonnal és Force Senzitive tulajdonsággal büszkélkedhet. Persze erősítés kártyát nem csatolhatunk hozzájuk, de akcióként dönthetünk úgy, hogy feláldozzuk ezt az egységet, hogy választhassunk egy Character vagy Creature egységet, valamint egy harci ikon fajtát. A fázis végéig a választott egység elveszíti az összes általunk választott fajtájú harci ikonját, és nem is kaphat harci ikonokat. Meglepő módon, a szettben található erősítés kártya is Creature, szóval rá is vonatkozik az objective képessége. A Knobby White Spider egyetlen erőforrás árán csatolható a játékterünkhöz, hogy aztán akcióként egy erőforrást áldozva olyan egységet csináljunk belőle, akinek ötös sebzéskapacitása van, két fekete egység-sebzés és egy taktikai harci ikonnal rendelkezik egészen a fázis végéig. A szett eseménykártyája a Life Creates It szintén Creature és egyetlen erőforrásért tudjuk egy akció ablakban kijátszani. Hatására, ha legalább egy Dagobah objective áll az irányításunk alatt, akkor az összes Creature egységet és erősítést játékba tehetjük a dobott lapjaink közül. A szett utolsó lapja a Size Matters Not eseménylap, amelyet költségek nélkül játszhatunk ki egy akcióként, hogy egy fókusz jelzőt egy egységről egy másik, olcsóbb, de ugyanahhoz a játékoshoz tartozó egységre helyezhessünk át.
A Journey Through the Swamp kártya szerintem rendkívül hangulatos, különösen egy Yoda alapú pakliban és okosan használva a hatékonysága is elég bizalomébresztő. Persze néhány hatékony egységre szükségünk lesz ahhoz, hogy meglegyen a győzelemhez a három elpusztított Sötét oldalhoz tartozó objective!
Sacrifice at Endor
Ez a Jedi objecvive öt sebet képes elviselni és egy erőforrást lehet kinyerni belőle. A képessége pedig akkor használható, ha három vagy több Ewok egység áll az irányításunk alatt, hiszen ilyenkor három Erő ikonnal is hozzájárul az Erő küzdelemhez, természetesen a mi oldalunkon.
A szettben egyből két Ewok Hunter egységet is találunk, amelyeket kér erőforrásból tudunk játékba hozni. Két sebponttal és egy fix egység-sebzés harci ikonjuk mellé egy taktikait is kapnak, ha sikerül megnyernünk a kezdeményt. Az egység egy reakcióval és egy megaszakítással is rendelkezik. Az reakciója egyből kijátszás után használható arra, hogy húzzunk egy lapot. A megszakítása pedig akkor, amikor ez az egység kikerül a játékból és ilyenkor is húzhatunk egy lapot. A következő lap a Funeral Pyre erősítés, amit egyetlen erőforrásból csatolhatunk a játékterünkhöz, hogy aztán akcióként használhassuk a képességét. Ilyenkor egy fókuszt kell tennünk erre a lapra és fel kell áldoznunk egy egységünket, hogy egy fókusz jelzőt tehessünk az ellenfél egyik Character egységére. Ha a képességét nem is érezzük olyan erősnek, ne feledjük el, hogy ezen a lapon négy Erő ikon is van! A szettben találunk két esemény lapot is. Az egyik az Unexpected Assistance nevet viseli, egy erőforrásból akcióként játszható ki és egy fókusz jelzőt mozgathatunk az egyik egyedi egységünkről egy irányításunk alatt álló felkészült Ewok egységre. A másik esemény a Retreat to the Forest, amit költség nélkül megszakításként tudunk kijátszani, amikor egy Ewok egységünk megsemmisül vagy feláldozásra kerül. Ebben az esetben a tulajdonosa kezébe kerül a dobott lapok paklija helyett.
Nekem kicsit idegen, hogy az Ewokok a Jedi frakcióban kaptak helyet, de lehet, hogy bennem van a hiba és amúgy egész jól működhetnek az olcsóbb egységek a komolyabb költségű és egyedi Jedi karakterek mellett, szóval még akár élvezetes is lehet.
Ezzel a Deluxe dobozban található egyik elsődleges frakció végére is értünk. Ami szerintem pozitív, hogy ezzel a kiegészítővel a kicsit mostohaként kezelt Jedik is igencsak megerősödtek, és kicsit változatosabb játékstílus is játszható lesz velük. Következő cikkben a Deluxe másik kiemelt frakcióját, a Söpredéket fogjuk górcső alá venni.
Megjegyzés: A kártyafordítások táblázat folytatása is tervben van, ha haladok vele egy tetemesebb részt, akkor frissítem és szólni fogok róla.
|