Between the Shadows – Söpredék frakció2016.02.02. 21:42, TK421 & SenkifiaSenki
Between the Shadows deluxe kiegészítő – Söpredék frakció
Ez a Deluxe kiegészítő első sorban a Jedi és a Söpredék frakciókat hivatott egy kicsit felzárkóztatni a többiekhez. A Jedik esetében kétség kívül iparos munkát végeztek, és az Erő használók sokat profitáltak a dologból. Lássuk, hogy a kiegészítőben található öt Söpredék objective milyen meglepetéseket tartogat.
“No Disintegrations”
Ez az objective öt sebet bír el és egyetlen erőforrással gazdagít minket minden körben. A képessége miatt pedig az irányításunk alatt álló Bounty Hunter és a Mercenary egységek által kiosztott harci sérüléseket a „protect” kulcsszóval rendelkező egységek nem tudják átvállalni.
Ebben a szettben az első lapról a jó öreg Boba Fett köszön vissza, akit négy erőforrásból tudunk kijátszani, és a három sebpontja mellett három Erő ikonnal is büszkélkedhet. A fekete harci ikonjai között találunk egy egység-sebzést és egy robbantást is, és a fehérek között szintén ezt a kettőt találjuk. Természetesen Boba Fett elit, így minden kör elején két fókusztól is meg tud szabadulni. A képessége reakcióként használható, így miután leadta a támadását, az összes fókusz jelzőt levehetjük róla. Persze ezt a mutatványt egy fázis során csak egyszer adhatjuk elő, de így is nagyon erős képesség. Boba Fett mellett a másik egységünk egy Freelance Hunter, akit két erőforrásból játszhatunk ki, két sebe van és egy fekete robbantás ikonja mellé egy egység-sebzést kaphat, ha sikerül megszereznünk a kezdeményt. A szettben találunk egy Flamethrower enhance kártyát is, amit két erőforrás árán csatolhatunk egy Character vagy egy Droid egységhez, akik ennek köszönhetően amikor fókuszálódnak, hogy leadják a támadásukat, akkor minden csatában résztvevő ellenséges egységnek kioszt egy sérülést. A következő lap is egy enhance, ezt azonban a játéktérhez kell csatolnunk, hogy aztán egy erőforrással gazdagítson minket. Fontos észben tartani, hogy a Prized Possession lap Limited, és ilyenből egy körben csak egyet tudunk lejátszani. Végül, de nem utolsó sorban egy Entangled esemény lapot is kapunk, amit ingyen játszhatunk ki, amikor az ellenfél kiválaszt támadásra egy egységet. A lap hatására egy másik egységet kell választania amennyiben van rá lehetősége! Ezután húzhatunk egy lapot.
A “No Disintegrations” objective egy elég erős készlet, ami ráadásul olyan neves karaktereket hoz játékba, akikkel élmény lesz találkozni a harcok során. Bár az objective képessége első sorban a Söpredék frakcióban fog jól működni, azért így is biztos vagyok benne, hogy sokan tesznek vele egy próbát.
Masterful Manipulation
Ez az objective csak a Söpredék frakció választása esetén használható, és bár két erőforrást nyerhetünk belőle, csupán négyes sebzéskapacitással rendelkezik. Azonban a képessége miatt, az ellenfél körének végén ez az objective visszakeverhető a paklinkba és húzhatunk egy lapot.
A szettben egy igen híres bűnszervezet vezetőjét találjuk Prince Xizor személyében, akit kemény öt erőforrásból tudunk játékba hozni, három sebponttal és ugyanennyi Erő ikonnal. Harci ikonjai között minden fajtából találunk egy feketét, ami mellé egy fehér egység-sebzés és egy taktika is társul. Az Elit képesség szinte magától értetődik, és a reakcióként használható képessége is kellően bosszantó lesz az ellenfél számára. Ugyanis amikor egy objective kikerül a játékból, minden ellenfél kezéből egy véletlenszerűen választott lapot fogságba ejt. A szett következő lapja egy Black Sun Headhunter egység, amit két erőforrásból játszhatunk ki, és négy sebponttal büszkélkedhet, amihez egy fekete egységsebzés, egy fekete robbantás és egy fehér robbantás is párosul. Azonban egy ilyen erős lapot nem úszhatunk meg ilyen olcsón, így amikor a kijátszási fázisunk elkezdődik, akkor vagy fizetünk egy Söpredék erőforrást, vagy el kell pusztítanunk az egységet. A Black Sun Headhunter kioszthat egy pajzsot, amikor támadóként vagy védőként csatába küldjük. A készletben egy harmadik egységet is találunk, ő pedig a Debt Collector aki két erőforrásunkba kerül, két sebpontja van, és egy fix egység-sebzéssel száll harcba, viszont ha a szükség úgy hozza, egy erőforrást is nyerhetünk belőle. A szettben találunk egy Shadow of the Empire esemény lapot is, amit csupán egyetlen erőforrásból tudunk bevetni kizárólag a saját körünkben, és a hatására egy választott ellenséges objective lapot a tulajdonos objective paklijának az aljára tudunk száműzni. Az utolsó lap egy új sors kártya, a The Prince's Scheme ami egy Erő ikonnal gyarapítja a kezdeményért folytatott harcunkat, és a felfedését követően, ha delegáltunk a csatába egyedi Söpredék egységet, akkor az ellenfél egyik nem-sors kártyáját az edge paklijából áttehetünk a saját egde paklinkba.
A Masterful Manipulation egyrészt szerintem nagyon hangulatos módon adja vissza a Söperdék frakció kezében jól működő lehetőségeket, és úgy vélem kellőképpen erős is ahhoz, hogy számítani lehessen rá, ha egy Söpredék pakli ellen kell játszanunk.
All Out Brawl
Ezzel az objective-vel kicsit meg lehet kavarni a dolgokat, hiszen a hatására minden egység kap egy egység-sebzés harci ikont. Fontosnak tartom megjegyezni, hogy ez az ellenfél egységeire is vonatkozik, de hát egy csata már csak ilyen. Emellett a lap egy erőforrást is ad és öt sérülést követően semmisül meg.
Természetesen ez a szett is egy nevesített egységgel nyitja a sort, aki nem más mint Zekka Thyne, akit négy erőforrás elköltésével három sebponttal tudunk játékba küldeni, hogy ott aztán a két fix és egy kezdemény függő egység-sebzésével valamint a szintén fix taktikai harci ikonjait felhasználva rendet vágjon az ellenfél soraiban. A képessége miatt, ha ez az egység megsemmisül, akkor minden más játékban lévő egység is elvész, így jól meg kell gondolnia az ellenfélnek, hogy mikor végez ezzel a figurával! Ebben a szettben is találunk egy Debt Collector egységet, akire két erőforrást kell költenünk, cserében minden körben nyerhetünk belőle egyet, vagy csatába is küldhetjük a két sebével és az egyetlen egység-sebzés harci ikonjával. A szettben két esemény lap is helyet kapott, amiből az egyik az ingyen kijátszható Entangled, amivel egy éppen támadásra kijelölt egység helyett kell egy másikat kijelölnie az ellenfelünknek. A másik pedig az Armed to the Teeth esemény, amiért szintén nem kell erőforrást áldoznunk és hatására amikor egy baráti egységet támadás miatt fókuszálunk, az összes harci ikonját fix egység-sebzés ikonnak kell kezelnünk az összecsapás végéig! Végül, de nem utolsósorban egy Heat of Battle sorskártyát is találunk a készletben, ami két Erő ikonnal segít megszerezni a kezdeményt és egy sebet is leoszt a csatában résztvevő egyik ellenséges egységnek.
Az All Out Brawl objective a nevéhez illő egységeket és eseményeket hoz játékba. A nagyszerűsége abban rejlik, hogy nincs ráutalva a Söpredék frakcióra, és szinte bármilyen környezetben hasznát tudjuk venni minden lapjának.
The Best That Credits Can Buy
Ennek az objective-nek ötös sebzéskapacitása van és egy erőforrást nyerhetünk ki belőle. A képessége miatt pedig az összes olyan jármű egység, amelyiken már van sérülés, nem használhatja a képességét. Itt sem szabad elfelejtenünk, hogy ez a képesség nem csak az ellenfélre, hanem ránk is kifejti a hatását!
A szettben az első egység a Virago nevű jármű, aminek a kijátszásához három erőforrásra lesz szükségünk, de cserébe egy három sebpontos és három Erő ikonnal rendelkező egységet tudhatunk a csatasorban, amelyik egy fix robbantás és egység-sebzés mellé egy újabb egység-sebzést kap, ha sikerül megnyernünk a kezdeményt. A Virago akció képességét egy Söpredék erőforrásért tudjuk aktiválni, és a hatására egy választott ellenséges egységet a fázis végéig megfoszthatunk egy kulcsszótól. Ezután a Virago egységünk megkapja ezt a kulcsszót a fázis végéig. A másik egységünk is egy jármű, mégpedig a Black Sun Headhunter, ami korábbról már ismerős lehet. A lényege, hogy elég olcsón, két erőforrásból kijátszható, négyes sebzéskapacitással, három harci ikonnal és egy shileding képességgel nagyon jó választásnak tűnik, azonban minden kijátszási fázis elején kell fizetnünk egy Söpredék erőforrást, különben búcsúzhatunk tőle. A szettben két esemény lapot is találunk. Az egyik a Rise of the Black Sun, amit egy erőforrásból tudunk kijátszani, és a hatására egy Black Sun egységről levehetünk egy fókusz jelzőt. A másik pedig a Warning Shot, amit ingyen kijátszhatunk egy akcióként, és a hatására kioszthatunk egy sebet egy választott ellenséges járműnek. Egy körben csak egy ilyen lapot játszhatunk ki! Végül egy Target of Opportunity sorskártyát is kapunk, ami két Erő ikonnal járul a kezdeményért folytatott csatához, és ha támadóként használtuk fel, akkor a megtámadott objective-nek is kioszthatunk általa egy sérülést.
A The Best That Credits Can Buy objective igazán méltó a Söpredékhez, hiszen kellőképp aljas és bosszantó. Nekem tetszik, hogy szinte bármilyen környezetben jól használható, és a világos oldal közül talán csak a Jedik ellen nincs sok értelme. Ha nem is kötelező jellegű, de szerintem hasznos, és hangulatos objective.
The Hunters
A csomag utolsó Söpredék objective-je öt sérülés után semmisül meg és egy erőforrást tudunk belőle felhasználni. A képessége miatt pedig, ha legalább három Söpredék objective áll az irányításunk alatt, akkor minden objective kap plusz egyet a sebzéskapacitásához.
A szett két, nevesített egységet is tartalmaz, melyek közül az egyik Boushh, aki két erőforrás elköltése után kerül játékba, két sebben és ugyanennyi Erő ikonnal. Harcban fixen kioszt egy robbanást és egy fókuszt. A lap képessége pedig azután használható, miután egy Söpredék egység a képességét felhasználva fogságba ejtett egy játékban lévő egységet. Ilyenkor eggyel növelhetjük a Halálcsillag számlálóját. A másik nevesített egység padig Snoova a Wookie, akit három erőforrás elköltés után tudunk kijátszani, és két Erő ikonnal, valamint két sebponttal érkezik. A fix egység-sebzés és robbantás ikonja mellé kap egy újabb egység-sebzést, ha meg tudjuk nyerni a kezdeményt. A képessége reakcióként használható, miután játékba került. Egy olyan ellenséges egységet ejthet foglyul, amelyik nem azonos frakcióba esik az ellenfél választott Affiliation kártyájával. A szett többi három lapja mind esemény. Ezek közül az első A Better Offer nevet viseli, és ingyen kijátszható egy akcióként, hogy egy választott Söpredék egységet visszaküldjünk a tulajdonosa kezébe. A második esemény a Pay Out lap, ami limited, így csak egyet játszhatunk ki belőle egy körben, viszont a hatására minden általunk irányított Söpredék objective-ről levehetünk egy fókusz jelzőt. Végül a harmadik esemény a Show of Force, amiért nem kevesebb, mint öt erőforrást kell áldoznunk, azonban a hatására minden Black Sun egységet a dobott lapjaink közül játékba kell tennünk, ha lehetséges. Azonban a fázis végén minden Black Sun egységünk megy a dobott lapok közé. Halkan jegyzem meg, hogy nem csak azok mennek a levesbe, akiket a lap hozott játékba, hanem azok is, akik előtte játékban voltak.
A The Hunters objective bár nincs kizárólag a Söpredék frakcióra korlátozva, mégis úgy vélem, hogy nem szerencsés másokkal keverni, hiszen ebben a közegben működik a leghatékonyabban.
Mindent összevetve azt kell mondanom, hogy a Söpredék legalább olyan jó objective-ekkel gyarapodott, mint a Jedi frakció, így ez a deluxe kiegészítő szuper választás azoknak, akiknek sokat jelen a két frakció valamelyike. Persze nem feledkezünk meg a kiegészítőben található többi lapról sem, azokról a következő kártyás cikkben olvashatsz majd.
|