Edge of Darkness – Csempészek és kémek2014.01.20. 10:37, SenkifiaSenki
Edge of Darkness – Csempészek és kémek
Az Edge of Darkness a Star Wars LCG első Deluxe kiegészítője, 2013 nyarán jelent meg és 22 objektívával, vagyis 132 lappal bővíti a gyűjteményünket. Ahogy azt az FFG esetében megszokhattuk, ez a Deluxe kiegészítő is csak egy példányt tartalmaz minden objektívából, ellentétben a Force Pack-okkal. Az alapdobozba csak ízelítő jelleggel berakott két frakció a csempészek és a söpredék frakciók ezzel a kiadással teljesedtek ki igazán, de a többiek is gazdagodnak új lapokkal.
Wookiee Life Debt
Az objektíva egy erőforrást ad, a sebzéskapacítása pedig öt. A képessége alapján a Wookiee egységeinket felruházza azzal a képességgel, hogy a karaktereket érő sebzéseket magukra vállalják.
Természetesen ebben a szettben olyan egységeket találunk, mint Chewbacca, aminek a kijátszása 3 erőforrás, van három sebpontja és harcban két egység-sebzést tud kiosztani, valamint robbanásból is kettőt, ha sikerül megnyernünk az Edge-battle-t. Külön jó a képessége, miszerint a harcban szerzett sérüléseinek a dupláját osztja ki egy, a harcban résztvevő választott egységnek. Természetesen Chewbacca mellett két Wookiee Warrior is helyet kap a szettben. Ők csak két erőforrást igényelnek, de nekik is három sebpontjuk van. Alapból csak egy egység-sebzés ikonnal rendelkeznek, amihez kapnak még egyet és egy robbanás ikont is, ha meg vannak sérülve. Ha az ellenfél nem akarja bántani a Wookieekat, akkor megtehetjük mi magunk is a Let the Wookiee Win eseménnyel. Ezzel egy sérülést kioszthatunk egy barátságos egységnek és egyet egy nem-jármű ellenfélnek. Végezetül a szettben találunk egy jól ismert Heat of Battle sorskártyát, amivel az Edge Battle során oszthatunk ki egy sebet egy a harcban résztvevő egységnek.
A Wookiee Life Debt szerintem a leghasznosabb objektíva, amit a csempészek kaptak ezzel a kiegészítővel. A Wookieek erősek, szívósak, úgy gondolom kemény ellenfelei bármely Sötét frakciónak.
Raise the Stakes
Szintén egy erőforrást biztosít, és öt sebpontja van, de igen hasznos képességgel rendelkezik, ugyanis amíg ez az objektíva nincs megsérülve, addig a védő nélkül végződő támadásaink egy helyett két extra sebet okoznak.
Az első egység egy Blockade Runner jármű, ami ugyan négy erőforrásba kerül, de van három sebe, és az összes harci ikonjára számíthatunk a csatában. Az egy egység-sebzés és a két robbantás elég jó, különösen a képességével kombinálva, ugyanis, ha a Blockade Runner egyedüli támadó, akkor nem lehet ellene három vagy kevesebb költségű védőt kijelölni. A következő egység a Bothan Spy, ami csupán egy erőforrásba kerül, sebe és harci ikonja is csak egy van, de amikor kijátsszuk, akkor egy jó kémhez méltó módon, megnézhetjük az ellenfelünk kezében lévő lapokat. Végezetül a szett utolsó egysége a Cloud City Operative, ami két erőforrást igényel, sebe is kettő van, ahogy harci ikonja is, amiből az egyik egy egység-sebzés, a másik pedig egy taktikai ikon, de ahhoz nyernünk kell az Edge-t. Az egység mégis a kijátszása után bizonyul a leghasznosabbnak, hiszen olyankor egy választott egységről egy fókusz jelzőt egy másik olyan egységre mozgathatunk, amelyik kijátszása nem kerül többe, mint két erőforrás. A három egység mellé kapunk egy Swindled esemény kártyát is, amivel egy erőforrás árán visszavetethetünk egy kettes vagy olcsóbb egységet a tulajdonos kezébe. A végére egy Smuggling Compartment enhancement lap maradt, amit egy járműhöz csatolhatunk, és ha ez a jármű egyedüli támadóként megy harcolni, akkor húzhatunk egy lapot.
A Raise the Stakes objektíva elég jó, és a hozzá járó lapok is igen hasznosak, de az a taktika, hogy csupán egyetlen egységgel támadjuk az ellenfelet, nagyon átgondolt stratégiát igényel a játékostól.
Trust Me
Öt sebpontja van, de két erőforrást ad, ráadásul a képessége miatt egy kijátszott esemény kártya hatását is megakadályozhatjuk két sebpont árán. Viszont fontos megjegyezni, hogy csak csempész frakció esetén tehetjük a paklinkba.
Természetesen nem kisebb figurával találkozhatunk, mint Lando Calrissian. Lando kijátszása négy erőforrásba kerül ami soknak tűnhet, hiszen csak két sebe van, és egy robbanás valamint egy taktika harci ikonnal rendelkezik, de ezeken felül elit és akcióként egy erőforrás árán kivehet egy egységet a harcból, ami elég komoly fegyvertény. Lando mellé kapunk egy Saboteur egységet, ami két erőforrás, bár csak egy sebe van, és a két egység-sebzés ikonja is csak akkor ér valamit, ha a miénk az Edge, viszont amikor játékba kerül, megsemmisít egy enhancement lapot, aminek a kijátszási költsége kettő vagy kevesebb. A szettben találunk egy Sabotage eseményt, amit két erőforrásért játszhatunk ki, miután egy objektíva megsemmisült, ekkor az összes egység, aki részt vett abban a csatában szintén elpusztul. Okosan használva komoly veszteségeket okozhatunk minimális erőforrás árán. Ha már erőforrás, akkor a pakkban található Cloud City Casino enhancement mindig jól jön a maga egy erőforrás termelésével, ahogy a Target of Opportunity sorskártya is mindig hasznos egy támadás során, hogy még a csata előtt bevigyünk egy sebet a megtámadott objektívának.
A Trust Me egy igazi taktikus szett. Jól át kell gondolni minden lapját, de ha okosan játszunk vele, akkor még a látszólag túlerőben lévő ellenféllel szemben is megállja a helyét.
Asteroid Sanctuary
A szokásos egy erőforrás és öt sebpont értékekkel rendelkező objektíva. A képessége miatt, ha nyerjük az Edge-battle-t, akkor húzhatunk egy lapot.
Nem kisebb hajóval gyarapodunk az objektíva miatt, mint a híres Millennium Falcon. A Falcon kijátszásához öt erőforrás szükséges, három sebpontja van, viszont harci ikonok terén jól el van látva, hiszen fixen kioszt két robbanást és két egység-sebzést, ez utóbbiból még egyet, ha a miénk az Edge. Nagy segítség az Edge megnyeréséhez az Edge (1) képesség, így akár támadóként is kezdhetjük passzolással az Edge-battle-t. Ráadásul akcióként visszavehetjük a Falcont a kezünkbe, hogy egy karakter vagy droid egységet ingyen játékba hozzunk. Nincs is jobb, mint egy fókusz- és sérülés jelzőkkel ellátott Falcont felvenni, és kirakni helyette egy Han Solot. A szett másik egysége a már korábbról ismerős Cloud City Operative, aki mint írtam ügyesen átrámolhat egyik egységről egy másikra egy fókusz jelzőt. De ugyanezt megtehetjük a Bamboozle eseménnyel is két erőforrás árán, ráadásul itt az a megkötés sincs, hogy aki kapja az csak kettő vagy olcsóbb egység lehet. Az esetleges erőforrás hiányunkat a Cloud City Guest Quarters hivatott enyhíteni, hiszen ez az enhancement két erőforrást is képes adni, ha a szükség úgy hozza. Végezetül pedig egy régi ismerős, a Twist of Fate sorskártya, amivel egy Edge battle összes lapját eldobathatjuk, hogy aztán előről kezdjük az egészet.
Az Asteroid Sanctuary a másik nagyon hasznos objekítvája ennek a kiegészítőnek. Minden csempész pakliban jó hasznát lehet majd venni az objektíva laphúzós képességének, a Falconnak, és persze a felhőváros vendég szállása által biztosított erőforrásoknak.
The Defense of Cloud City
Öt sebpontja van, és két erőforrást ad, cserébe nincs semmi egyéb képessége.
Lobot két erőforrás árán kerül játékba, és sebpontja is kettő van, míg harci ikonból csak egy fehér taktikaival rendelkezik. Azon felül, hogy szükség esetén képes egy erőforrást is adni, olyan képessége van, miszerint ha részt vesz egy csatában, akkor az összes résztvevő egység harci ikonját fehérnek kell tekinteni, vagyis csak annak lesznek harci ikonjai, aki megnyeri az edge-battle-t. Lobot mellé kapunk két Cloud City Wing Guard egységet is, akiknek a kijátszására soknak tűnhet a három erőforrás, hiszen csak egy sebpontjuk van, valamint az egység-sebzés és a robbantás ikonjuk is csak az edge megnyerése esetén használható, viszont ezek az egységek akkor is képesek csapást mérni (strike), ha nem is tagjai az összecsapásnak. A Security Control Center erősítéssel elérhetjük, hogy a kijátszott egységeink pajzs jelzővel kerüljenek játékba. A Protection egy új sors kártya, aminek hatására egy pajzs jelzőt tehetünk egy választott egységre vagy objektívára.
A The Defense of Cloud City objektíva nem rossz, de nagyon nehéz olyan paklit összeszedni, amiben ki tudjuk használni az előnyeit, hiszen sarkalatos része az Edge megnyerése, amire a csempész lapok nem túl alkalmasak az aránylag kevés Erő ikon miatt.
Across the Anoat Sector
Az objektíva öt sebet bír, és egy erőforrást szolgáltat, a képessége hatására pedig azok a csempész farakcióba tartozó egységek, amelyek egyedül mennek támadni, kapnak egy robbantás ikont.
Az objektíva képességéhez jól jön majd a Sleuth Scout egység ami két erőforrásba kerül, két sebe van, és egy fekete egység-sebzés valamint egy fehér robbantás harci ikonnal bír, ám a képessége miatt ha egyedül küldjük támadni, az ellenfél nem jelölhet ki három vagy több kijátszási költséggel rendelkező egységet védekezőként. A két Sleuth Scout egység mellé kapunk egy Undercover Operative egységet is, aminek a kijátszása egy erőforrásba kerül, de ezt is megspórolhatjuk, ha az ellenfél összes objektíváján van fókusz jelző. Ez az egység nem túl erős, hiszen csak egy sebe van és a robbantás ikonját is csak az edge megnyerése esetén használhatja. A szettben találunk még két esemény lapot is, amiből az egyik a Smuggler's Run, amit egy ellenséges objektíva megsemmisítése után játszhatunk ki egy erőforrás költségén, és a hatására átvehetjük az irányítást egy olyan enhancement kártya felett, ami nincs másik laphoz csatolva. A másik esemény az Over My Dead Body pedig egy erőforrás árán megakadályozza, hogy egy játékban lévő egység használni tudja az Action vagy Reaction képességét.
Az Across the Anoat Sector szintén nem egy rossz szett, de akárcsak a Raise the Stakes objektíva esetében, itt is fenntartásaim vannak azzal kapcsolatban, hogy csak egyetlen egységgel intézzek támadást.
Escape from Ord Mantell
Egy erőforrás és ötös sebzéskapacitás, valamint a lehetősége annak, hogy egy esemény kártya kijátszása után levehessünk egy sérülést az egyik objektíváról.
Ebben a szettben három egység és két esemény lap szerepel. Az egyik egység egy Short Range Hauler, ami egy erőforrásba kerül, egy sebe és egy egység-sebzés ikonja van. A másik egység egy Covert Sniper ami két erőforrás árán kerül játékba, neki is egy sebe van, és egy taktikai harci ikonja, valamint egy képessége, miszerint minden frissítés után kioszthat egy sebet egy olyan egységnek, akihez Erő kártya van csatolva. Végezetül a harmadik egység egy Mission Commander aki szintén két erőforrást igényel, de neki két sebe és két harci ikonja van, egy fekete egység-sebzés és egy fehér robbantás megoszlásban, ráadásul a képessége miatt, miután megtámadott egy objektívát, tehetünk rá egy sebet, hogy kiszabadítsunk egy fogvatartott lapot a megtámadott objektíva alól. A két esemény közül az első a már ismerős Over My Dead Body kontroll lap, míg a másik a Bring 'Em On, amit ingyen kijátszhatunk miután megnyertük az Edge-battle-t, hogy egy egységünk kapjon két extra egység-sebzés ikont.
Az Escape from Ord Mantell nem egy kirobbanó objektíva, de egész jó, és aránylag olcsó töltelék lapokat ad, amiknek nagy hasznát tudjuk venni különösen a játék elején, amikor az ember nem dúskál az erőforrásokban.
Gondolom, mondanom sem kell, hogy az Edge of Darkness kiegészítő mennyire jól jön, különösen, ha az ember komolyabban ki szeretné használni a csempész vagy söpredék frakciót, hiszen mindkettő hét-hét új objektívával bővül.
|