Lure of the Dark Side – Az Echoes of the Force ciklus második kiegészítője2014.09.30. 08:58, SenkifiaSenki
Lure of the Dark Side kiegészítő
Az Echoes of the Force ciklus második kiegészítője szintén öt frakció számára tartalmaz új objektívákat és lapokat. Ezek közül egyik sem korlátozott, és semleges sincs köztük, így a Lázadók, a Csempészek, a Sithek, a Birodalmiak és a Fejvadászok társasága erősödött a Lure of the Dark Side kiegészítő megjelenésével. A lapok között olyan neves karakterekkel találkozhatunk, mint a Császár egyik legkiválóbb ügynöke Mara Jade, vagy a felkelők legendás tábornoka Crix Madine.
Commando Operations
Egy Lázadó erőforrást nyerhetünk ebből az objektívából, aminek ötös a sebzéskapacitása, és amíg egy sérülés sincs rajta, addig az ellenfél edge-battle során lerámolt sorskártyáinak a hatását nem kell kidolgoznunk (noha a rajta lévő Erő ikonok továbbra is számítani fognak).
A kommandós szettben ki mást találhatnánk, mint magát General Crix Madine-t. A tábornok négy erőforrásért kerül játékba, három sebpontja van, egy fekete robbanás és egy egység-sebzés, valamint egy fehér taktikai harci ikonnal vonul csatába. Ezen felül három erőforrást is nyerhetünk belőle, ha az edge-battle során egy sors kártya kerül felfedésre, akkor a tábornokról levehetünk egy fókusz jelzőt. Rebel Commando egységből azonnal kettőt is kapunk, és bár a hármas kijátszási költségük picit soknak tűnet, de a két sebpont, a fix robbanás és egység-sebzés harci ikonok, amelyek mellé egy újabb egység-sebzést kapunk, ha sikerül a kezdeményt megszereznünk, bőségesen kárpótolnak minket. Ráadásul még a három erőforrást is megspórolhatjuk, ha kihasználva a lap képességét, a kezünkből tesszük játékba a lapot egyenesen az összecsapásba, miután az ellenfelünk végrehajtott egy sorskártya hatást. A szettben találunk egy Adaptive Strategy esemény kártyát is, amit ingyen kijátszhatunk, miután az ellenfél egy sorskártya hatását végrehajtotta. A lap hatására mi is végrehajthatjuk ugyanazon eseményt, mintha a lap a mi egde-paklinkban lett volna. Végezetül a Seeds of Decay sors kártya maradt, ami amellett, hogy két Erő ikonnal segít nekünk megszerezni a kezdeményt, még egy fókusz jelzőt is kioszt egy olyan egységre, amelyik az Erőhöz van rendelve, és még nincs kimerülve.
A Commando Operations szerintem a kiegészítő legerősebb objektíva szettje. Minden lapja nagyszerűen használható még akár egy másik frakcióval kombinálva is.
Against All Odds
Ez a csempész objektíva öt sebet bír, és egy erőforrást ad. A képessége miatt minden általunk kontrolállt egység kap egy robbanás harci ikont, ha olyan ellenfelet támadunk vele, akinek több lap van a kezében, mint nekünk.
A pakk nevesített karaktere Dash Rendar, aki négy erőforrásból játszható ki. Három sebpontja, de csak két harci ikonja van egy egység-sebzés és egy taktikai felosztásban. Azon felül, hogy elitnek számít, ha csak egyedül megyünk vele támadni, akkor annyi robbanás harci ikont kap, amennyi lap a védekező játékos kezében van. Pont a kézben tartott lapok manipulálására találták ki a Holding All the Cards esemény lapot, amit ingyen kijátszhatunk, és a hatására minden játékosnak kell húznia két lapot. Az objektívához jár még egy Shifty Lookout egység, ami egy erőforrásért, egy sebponttal és egy egység-sebzés ikonnal kerül játékba, és amíg ez az egység nincs kimerülve, minden ellenfelet úgy kell kezelni, mintha eggyel több lap lenne a kezében. Itt is a végére gy sorskártya maradt, ez pedig a jól ismert Target of Opportunity amivel egy sebet oszthatunk ki a megtámadott objektívának.
Az Against All Odds objektíva szerintem nagyon jó, de fontos megjegyezni, hogy a hivatalos FAQ szerint versenyen nem használható együtt az The False Report objektívával.
Agent of the Emperor
Ez természetesen egy Sith objektíva, ami egy erőforrást ad, és öt sérülés után semmisül meg. Amíg nincs megsebezve, addig használhatjuk azt a képességét, hogy miután egy Sith egységhez hozzárendeljük az Erő kártyát, egy választott egységre tehetünk egy Fókusz jelzőt.
A Császár elsőszámú ügynöke pedig ki más is lehetne, mint Mara Jade, akit négy erőforrásból tudunk játékba küldeni, három sebe van, egység-sebzés és robbanás ikonból egyaránt van neki egy fekete és egy fehér is. Ha hozzárendelünk egy Erő kártyát, Mara azonnal képes lesz a célzott támadásra, harcba küldése során kioszthat egy pajzs jelzőt, és még elitté is válik. Természetesen ebben a csomagban találjuk Mara Jade fénykardját is, amit egy Erő érzékeny, vagy Erő használó karakter kaphat meg, hogy ezzel egy egység-sebzés ikonnal gyarapodjon. Ám ha a Mara Jade's Lightsaber lapot sikerül Marának adnunk, akkor őt úgy kell kezelnünk, mintha az Erőhöz lenne rendelve. A szett másik egysége az Imperial Shadow Guard, akik két erőforrás árán jönnek játékba, két sebpontjuk van, és egység-sebzés ikonból is kettő van nekik, noha az egyik fehér. Amíg játékban vannak, addig minden olyan egység sebzését átvállalhatják, aki hozzá van rendelve az Erőhöz. Ahogy a legtöbb Sith objektíva esetében, úgy itt is kapunk egy Sith Library enhancement lapot, ami hasznos erőforrással szolgálja a sötét oldalt. Végül egy Rage eseménykártya maradt, amit akkor játszhatunk ki két erőforrás árán, ha az Erő egyensúlya a Sötét oldal felé van billentve. Ilyenkor egy olyan választott egységről, amely az Erőhoz van csatolva, levehetünk legfeljebb két Fókusz jelzőt.
Victory or Death
Ez a birodalmi objektíva egy erőforrást ad, és a szokásos öt sebponttal rendelkezik. Amíg nem kapunk sérülést erre az objektívára, addig a játékosok az Erő fázis során csak jármű egységeket rendelhetnek az erőhöz.
Az objektíva képességét támogatandó, két Victory-class Star Destroyer is lapul a szettben. A csillagrombolókat négy erőforrás árán vezényelhetjük a játéktérre, hogy aztán három sebponttal és két fix egység-sebzés harci ikonnal vegyék ki a részüket a csatából, ráadásul, ha az Erő egyensúlyát a Sötét oldal uralja, akkor még két robbanás ikonnal is gyarapodnak ezek a hajók. A csillagromolók mellé kapunk egy Political Reliability Observer egységet is, akinek a kijátszása két erőforrásunkba kerül, egy sebe, egy fekete egység-sebzés és egy fehér taktikai ikonja van. A képessége miatt amikor ez az egység játékba kerül, egy választott egységünkhöz hozzárendelhetjük az Erő kártyát, vagy eltávolíthatjuk azt. A következő lap a Control Room, ami két erőforrásból kerül a játékterünkre, hogy aztán ugyanennyi erőforrással szolgálja a Birodalmi gépezetet. A végére egy Echoes of the Force sors kártya maradt, ami két Erő ikonnal segít nekünk megnyerni az Edge-battle-t, és egy választott egységet megfoszt, vagy épp hozzácsatol az Erőhöz.
A Victory or Death objektíva nem túl erős szett, de az aránylag olcsó csillagrombolók miatt szerintem érdemes próbát tenni vele egy járművekre kihegyezett pakliban.
The Findsman's Intuition
A csomag utolsó objektívája a söpredék frakcióhoz tartozik, öt sebpont erejéig egy erőforrással támogatja a kétes hátterű csoportot. Az objektíva annyi Erő ikonnal járul hozzá az Erő küzdelemhez, amennyi fogságba esett lapot tart foglyul.
A szettben két nevesített fejvadászt is találunk, az egyik Zuckuss, aki három erőforrásból két sebponttal, egy fix egység-sebzés ikonnal rendelkezik, de ha sikerül megkaparintanunk a kezdeményt, akkor egy robbanás és egy taktikai ikonnal is kiveszi a részét a csatákból. Amikor a harc során támadunk vele, megnézhetjük az ellenfél paklijának három legfelső lapját, és az egyiket foglyul ejthetjük, a maradékot pedig visszatesszük az általunk kívánt sorrendben. A másik neves fejvadászunk a 4-LOM droid, aki csupán két erőforrásból kerül játékba, sebpontja is kettő van, ahogy harci ikonból is, egy egység-sebzés és egy robbanás megoszlásban. Ráadásul, ha egy foglyul ejtett lapot az ellenfél kiszabadít, akkor a 4-LOM a dobott lapok közül képes a játékba kerülni. A szettben találunk egy Containment Field enhancement lapot, amit ingyen kijátszhatunk egy ellenséges egységre, aki emiatt elveszíti az összes Erő ikonját. Legalább ilyen hasznos a Springing the Ambush esemény lap is, ami csupán egy erőforrásunkba kerül, és miután megnyertük az Erőért folytatott küzdelmet, a lap hatására egy Erőhöz rendelt ellenséges egységet azonnal fogságba tudunk ejteni. Végül egy másik esemény maradt, a Pay Out, ami egy erőforrásból játszható ki, és a hatására minden söpredékhez tartozó objektívánkról levehetünk egy fókusz jelzőt.
A The Findsman's Intuition szerintem nagyon jól illeszkedik egy fejvadászokra fókuszáló pakliban, segítségével könnyűszerrel ejthetjük csapdába az ellenfél lapjait, ráadásul jól ellensúlyozza a frakció azon hátrányát, hogy birtokolni tudjuk az Erő egyensúlyát.
Mindent összevetve a Lure of the Dark Side kiegészítő legnagyobb nyertese szerintem a Felkelők szövetsége, de úgy gondolom, hogy a többi frakciónak sem nagyon lehet oka panaszra, ha nem is kiemelkedően erős, de használható és hangulatos lapokkal bővültek. Nekem attól van egy kicsit rossz szájízem, hogy ezzel a kiegészítővel indult el az a folyamat, hogy bizonyos objektívák korlátozott listára kerülnek. Remélem, ez a lista nem fog túl gyors ütemben bővülni.
|