Imperial Entanglements Deluxe kiegészítő – Világos oldal2017.08.23. 16:05, TK421 & SenkifiaSenki
Imperial Entanglements Deluxe kiegészítő – Világos oldal
Az Imperial Entanglements már a negyedik Deluxe kiegészítője a Star Wars LCG-nek. Az FFG ebben a csomagban is két frakciót támogat meg igazán, ezek pedig a Világos oldalon a Csempészek a Sötéten pedig a Birodalom, és persze a maradék négy frakció is kap egy-egy objectivet. Mivel a csomagba tizennégy objective került, így két részben dolgozzuk fel az új lapokat. Ebben az első részben a Világos oldalhoz tartozó lapok kerülnek terítékre öt Csempész és egy-egy Jedi és Lázadó leosztásban.
House Edge
Ez a objective ötös sebzéskapacitással és egy erőforrással kerül játékba és a képessége csak addig használható, amíg nem okoztak rajta sebet. A hatására amikor az ellenfél egy lapot választana, amit a kezdeményért folyó csata lapjai közé tenne, akkor azt véletlenszerűen kell választania. Ez a képesség körönként csak egy alkalommal használható.
A szett első egysége Lando Calrissian akit négy erőforrásból játszhatunk ki, három sebbel, egy egység-sebzés, egy taktikai harci ikonnal, ami mellé egy robbanás is jár, ha sikerül megszerezni a kezdeményt. A képessége egy igazi szerencsejátékosra vall, hiszen akcióként ez ellenféllel együtt választanunk kell egy lapot a kezünkből, majd egyszerre fel kell fedni. Akinek a lapján több Erő-ikon van, az eltávolíthat egy fókusz jelzőt egy általa irányított lapról. Természetesen ez az akció csak akkor használható, ha nekünk és az ellenfélnek is van legalább egy lap a kezében. A felfedést követően a lapot el kell dobni. A következő lap is egy egység, mégpedig egy Herglic Sabacc Addict aminek a kijátszása kettőbe kerül, két sebe van, de az egység-sebzés harci ikonját csak a kezdemény megnyerésével használhatja. Azonban amikor ez az egység játékba kerül megnevezhetünk egy lapot, és az ellenfélnek fel kell fednie a kezét, és a megnevezettel egyező lapokat el kell dobnia. A negyedik lap a Cloud City Casino, amit egy erőforrásból a játéktérhez csatolhatunk, hogy a későbbiekben egy erőforrást nyerjünk belőle. Ne felejtsük el, hogy ez Limitált lap, amiből körönként csak egy játszható ki. Természetesen egy Sabacc Shift esemény lapot is kapunk, amit szintén egy erőforrást igényel, és csak a saját körünkben játszhatjuk ki egy akcióként, hogy az ellenfél visszakeverje a lapjait a paklijába, majd húzzon annyit amennyit belekevert. Végül egy új sors kártyát is kapunk, ami a The Gambler’s Trick nevet viseli, csak egy Erő-ikonja van, azonban ha a csatában van egy egyedi Csempész egységünk, akkor az ellenfél összes sors kártyáján lévő hatás nem jön létre, aminek a prioritása négyes vagy magasabb.
A magam részéről nagyon szeretem, hogy a frakciókra és karakterekre jellemző, így bevallom, hogy Lando szerencsejátékos képessége, valamint az objective szintén szerencsére apelláló képessége nekem nagyon bejön.
Debt of Honor
A Csempészek második objectivje szintén öt sérülés után semmisül meg, de addig egy erőforrást bányászhatunk belőle. A képessége akkor aktiválódik, amikor egy Wookiee egységünk megsemmisül vagy feláldozzuk, és ilyenkor a dobott lapok közül visszakeverhetjük őt a hűzó pakliba. Sajnos körönként csak egyszer van erre lehetőség.
A szettben elsőként Chewbacca köszönthető, ami nagyon jó, hiszen ez még csak a második változat a legismertebb wookieeból. Chewie kijátszása három erőforrásból megoldható és három sebbel egy robbanás és egy fix, valamint egy kezdemény-függő egység-sebzés harci ikonnal erősít minket. Akcióként, ha kevesebb egységet birtokolunk mint az ellenfeleink, akkor legfeljebb két pajzs jelzőt oszthatunk szét az egységeink között, természetesen egyre legfeljebb egyet helyezve. Erre a dologra körönként egyszer van lehetőségünk. Wookiee Defender a szett másik egysége ami két erőforrásból hozható játékba, két sebbel, egy fekete robbanás és egy fehér egység-sebzés ikonnal, amihez egy feketét is kap ha van rajta egy pajzs jelző. A Wookiee egységek mellé kapunk egy Kashyyyk Resistance Hideout erősítést, amit a játéktérhez csatolhatunk ha van rá két erőforrásunk. A lapból a későbbiekben nyerhetünk egy erőforrást, illetve ha kevesebb egységünk van mint az összes ellenfelünknek, akkor egy akcióként fókuszálhatjuk ezt a lapot, hogy két pajzs jelzőt tehessünk egy egységünkre, akár olyanra is, amelyik már rendelkeznek pajzzsal. A szettben találunk egy Wookiee Rage eseményt is, aminek a kijátszása csak egy erőforrásunkba kerül, és a hatására az összecsapás során egy a csatában résztvevő Wookiee egységet fel kell áldoznunk, hogy X sebet osszunk szét a csatában résztvevő ellenséges egységek között. Az X a feláldozott egység fennmaradó sebpontjaival egyezik meg. A szett utolsó lapja egy Protection sors kártya, ami két Erő-ikonnal rendelkezik, és egy pajzs jelzőt tehetünk egy egységre vagy objective-re.
Mindig öröm amikor egy olyan kaliberű karakter köszön vissza egy lapról mint Chewbacca, azonban a Debt of Honor nem csak emiatt egy jó objective, hanem azért is, mert remekül illik a Wookiee-khoz és szerintem tökéletesen passzol egy Wookieekkal telepakolt pakliba.
Fortune and Fate
Ez az objetctive nem rendelkezik semmi extra képességgel, azonban két erőforrás is nyerhető belőle, ameddig nem szedünk össze rajta öt sérülést.
A szett első egysége a Lady Luck, Lando saját hajója, aminek a kijátszása négy erőforrásunkba fáj, de cserébe három sebponttal egy fekete egység-sebzés és robbanás harci ikonnal, amelyekből még egyet-egyet kap ha megnyerjük a kezdeményt. Amikor ezt az egységet fókuszáljuk, hogy leadja a támadását, akkor felcsaphatjuk a paklink három felső lapját, amelyek közül egyet el kell dobnunk, egy másik a pakli aljára kerül azonban a harmadikat a kezünkbe vehetjük. A szettben két Cloud City Technician egység is helyet kapott, akiket két erőforrás elköltése árán tehetünk az asztalra, és bár csak egyetlen sebpontja van, egy fix egységsebzéssel és egy kezdeményfüggő robbantással is büszkélkedhet, ráadásul amikor ez az egység a dobott lapok közé kerül, akkor húzhatunk is egy lapot. A következő lap egy Central Computer erősítés, amit egyetlen erőforrásból a játéktérhez csatolhatunk, hogy aztán egy erőforrást nyerhessünk belőle, illetve ha kártyát húznánk, akkor azt megtehetjük a pakli aljáról is. Végül pedig egy jól ismert Target of Opportunity sors kártya, ami a kezdemény szempontjából lényeges két Erő-ikon mellett egy sérülést is kioszt a megtámadott objective-nek.
A Fortune and Fate objective és a hozzá tartozó lapok kiválóan passzolnak a csomagban található Landos objectivhez, remekül továbbvíve annak a szettnek a hangulatát.
Honor Among Thieves
Ez az objective ismét a megszokott értékekkel, öt sebbel és egy erőforrással rendelkezik, a képessége pedig körönként egyszer használható, így amikor az ellenfél egy esemény kártyát játszik ki, levehetünk egy fókusz jelzőt erről az objective-ről.
A szettet egy Mirax Terrik karakter egység nyitja akinek a kijátszása kettőbe kerül, két sebe és két Erő-ikonja is van, a harcban pedig fixen számíthatunk tőle egy robbanás ikonra, a taktikait pedig csak a megnyert kezdemény esetén használhatjuk. Amíg Terrik játékban van, minden körben az első esemény lapot eggyel olcsóbban játszhatjuk ki. A szett két Fringer Captain egységet is tartalmaz, amit kettő erőforrásból kijátszhatunk, két sebbel, egy fix egység-sebzéssel és egy kezdemény-függő robbanással is rendelkezik, ráadásul ez az egység nem lehet célpontja ellenséges eseményeknek. A következő egy Special Discount esemény, amit ingyen játszhatunk ki egy akcióként, hogy feláldozzunk egy egységet azért, hogy a következőre kijátszott kártya költségét a feláldozott egység kijátszási költségével csökkentsük. A szett utolsó lapja egy One Last Trick esemény, amit egyetlen erőforrás árán vethetünk be, amikor egy általunk irányított egység kikerül a játékból. Ilyenkor egy fókuszt tehetünk egy választott egységre, aminek a kijátszási költsége egyenlő vagy kevesebb a feláldozott egységével.
A Honor Among Thieves szerintem egy olyan Csempész objective, ami szinte bármilyen pakliban megállja a helyét, hiszen minden lapja univerzálisan használható, ráadásul két semleges egységet is tartalmaz aminél nem kell figyelnünk az erőforrás egyezésre.
Renegade Reinforcements
A kiegészítő utolsó Csempészes objectivje egy erőforrást ad és öt sebzés után semmisül meg. A képessége reakcióként működik, amikor az első általunk irányított Renegade Squadron egységet fókuszáljuk, hogy leadja a támadását, és ez az egység kap egy kezdemény-függő taktikai ikont a támadás végéig.
Az első egység a Corporal Dansra Beezer aminek a kijátszási költsége hármas, két sebe, egy fix egység-sebzés, valamint egy fehér és egy fekete robbanás ikonja van. Ráadásul amikor fókuszáljuk, hogy támadjon, a fázis végéig kap egy olyan harci ikont, amivel egy másik, a csatában résztvevő egység is rendelkezik. A második egység egy Renegade Squadron Operative ami két erőforrás árán kerül játékba, két sebe és két egység-sebzés harci ikonja is van, azonban más képességgel nem büszkélkedhet. A szettben kapunk egy Hidden Backup erősítést, amit ingyen a játéktérhez csatolhatunk. A hatására, ha mi vagyunk a védekező játékos és már nincs felkészült védő egységünk, akkor a Hidden Backup megkapja azt az Akció képességet, hogy fókuszálva a lapot egy felkészült egységünket a csatába küldjünk a mi oldalunkon. A végére két esemény maradt, egy Directed Fire amit egy erőforrásból játszhatunk ki és egy Last Minute Reinforcements amit kettőből. Az előbbi hatására amikor egy csatában résztvevő egységünk támadna, választhatunk helyette egy másik, az irányításunk alatt álló, de a csatában nem résztvevő egységet, aki leadja a támadását úgy mintha résztvevő egység lenne. A Last Minute Reinforcements hatására pedig miután védőket jelöltünk ki, kikereshetünk a paklinkból egy nem-jármű egységet, és játékba tehetjük a csatában résztvevő és az irányításunk alatt álló egységként. Ezután természetesen meg kell keverni a paklit, illetve, ha az egység a csata után még mindig játékban van, akkor vissza kell őt raknunk a paklink aljára.
Számomra öröm, hogy a Hoth ciklus idején kiadott Renegade Squadron egységek most támogatáshoz jutottak a Renegade Reinforcements szettnek köszönhetően, ráadásul igen jó lapokkal.
Mysteries of the Rim
Ez már egy Jedi oibjective amiből csak egy lehet a paklinkba. Öt sebet kaphat és egy erőforrást nyerhetünk belőle és körönként egyszer akcióként egy fókuszt mozgathatunk egy Jedi egységünkről erre az objective-re.
A szettben két Outer Rim Mystic egységet is találunk amelyeket két erőforrásból tehetünk az asztalra, és ezért két Erő-ikonnal és két sebbel rendelkeznek, a csatában csak a megnyert kezdemény esetén osztanak ki egy egység-sebzést és egy robbanást. Azonban a Outer Rim Mystic egy reakcióval is rendelkezik, aminek hatására, ha egy baráti egységre fókusz jelző kerülne ellenséges kártyahatás vagy harci ikon miatt, akkor azt átmozgathatjuk erre az egységre. Erre minden körben egyszer van lehetőségünk. A két egyforma egység mellé két azonos Niman Training erősítést is kapunk, amelyeket ingyen egy Erő használó vagy Erő érzékeny egységhez csatolhatunk, és az egység elitté válik. Az utolsó lap pedig egy Force Illusion esemény aminek a kijátszása egybe kerül, és akkor használhatjuk, amikor egy magányos támadót választottunk, és választhatunk annyi ellenséges egységet amennyi fókusszal rendelkező Erő használó egységünk van. Az így kiválasztott egységeket az ellenfél nem jelölheti ki védőként ebben az összecsapásban.
A Mysteries of the Rim egy szuper objective, amiből nem is kell kettő egyetlen pakliba hiszen két lap is duplán szerepel benne, ráadásul nagyon univerzális így minden Jedi pakliban kiválóan lehet használni.
Planning the Rescue
A kiegészítő utolsó Világos oldalhoz tartozó objectivje öt sebponttal és egy erőforrással erősíti a Lázadó frakciót. A képességét kötelező használni, így amikor játékba kerül, fel kell fednünk annyi lapot a paklinkból amennyi objective-vel az ellenfél rendelkezik, majd minden felfedett kártyát az ellenfél egyik objectivje alá kell tennünk mint elfogott lapokat.
A szett első egysége maga General Airen Cracken akit három erőforrásból játszhatunk ki, három sebbel és egy fix egység-sebzés és taktikai harci ikonnal. A képességének köszönhetően, ha olyan objectivet támadunk vele ami alatt fogvatartott lapjaink vannak, akkor minden fogoly lap után kap egy kezdemény-függő robbanás ikont is. Reakcióként ha egy erősítés vagy egység lapot sikerül kiszabadítanunk a megtámadott objective alól, akkor azt játékba is tehetjük. Erre minden körben egyszer van lehetőségünk. A másik egységünk a szettben egy Alliance Infiltrator akinek a kijátszási költsége kettes, és ezért két sebbel, egy fix egység-sebzés és egy kezdemény-függő robbanás harci ikonnal küldhetjük csatába. Amikor ez az egység játékba kerül, egy elfogott kártyát átmozgathatunk egy másik ellenséges objective alá, majd húzhatunk egy lapot. A szett negyedik lapja egy Superior Intelligence erősítés, amit két erőforrásból csatolhatunk a játéktérhez. Amellett, hogy egy erőforrást is nyerhetünk belőle, a konfliktus fázist leszámítva fókuszálhatjuk a lapot, hogy a kezünkből egy lapot egy ellenséges objective alá helyezzünk mint elfogott lapot. A szettben kapunk egy Undercover eseményt is, amit ingyen játszhatunk ki, és a hatására két lapot a dobott lapok közül visszakeverhetünk a paklinkba, majd ezt a lapot az ellenfél egyik objectivje alá kell tennünk mint foglyot. A végére pedig egy Rescue Mission esemény maradt, amihez két erőforrásra lesz szükségünk, cserébe akcióként egy elfogott lapot kiszabadíthatunk, és ha az történetesen egy egység, akkor a tulajdonos irányítása alatt játékba is tehetjük.
Ezzel ki is végeztük az Imperial Entanglements világos oldalhoz tartozó lapjait, ami a részemről felülmúlta a várakozásaimat, hiszen minden objectiveben látok fantáziát, vagy legalábbis lehetőséget ad arra, hogy egy paklit építsünk rá. A következő cikkben sorra vesszük a Sötét oldal lapjait is amelyek közül a legtöbbet a Birodalom kapta.
|